دلایل گرایش به سیگار

47

چرا افراد یک جامعه به سیگار گرایش پیدا می کنن؟

پدیده سیگار کشیدن یکی از مشکلات بزرگ جوامع امروزیه و ممکنه راهی به سمت اعتیاد به مواد مخدر باشه. دلیل این ادعا بسیار روشن و قابل دفاع است.
بعضی والدین از آثار سیگار و مواد مخدر بر زندگی فرزندان شان بی اطلاع هستند درحالی که چه سیگاری باشند، چه نباشند، تاثیر عمیقی بر تصمیم های فرزندانشان دارند و باید اطلاعات خود را درباره مواد و تاثیرات منفی آن افزایش دهند. یافته های پژوهشی نشان می ده مهم ترین دلیل امتناع نوجوانان از مصرف سیگار یا مواد، تاثیر والدین روی آن هاست.
شاید واژه دوستان ناباب رو زیاد شنیده باشین، من واژه دوست رو به جامعه و خانواده تغییر می دم و میگم جامعه و خانواده ناباب. این جامعه است که افراد را سیگاری می کند. سیگار کشدیدن یک رفتاره و رفتارهای ما نتیجه الگوهایی است که در ذهن ناهوشیار ما و از طریق القائات جامعه و خانواده بوجود آمده اند.
از طرفی اولین الگوی فرزندان پدر و مادر هستن و والدین سیگاری الگو و پارادایم سیگار کشیدن رو درضمیرناخودآگاه فرزندانشون ایجاد می کنند.
تاثیرسیگار کشیدن افراد مشهور مثل بازیگران و خواننده ها در جذب نوجوانان و جوانان به سمت سیگار چندین برابره و مافیای تولید سیگار از این ترفند بخوبی بهره می بره .
کودکان همواره در معرض تبلیغات دروغین سیگار و دخانیات در خانواده و جامعه قرار دارند و این موضوع وارد ذهنشون میشه که سیگار ارامش بخش است . لذت غذا رو زیاد می کنه ، تمرکز رو افزایش میده، عصبانیت رو کم می کنه و ده ها دستاورد دیگه.
کودکان از همان سنین پایین دچار یک ذهن معتاد به سیگار می شوند تا زمانی که در سن بلوغ و نوجوانی برای پذیرفته شدن در جامعه سیگار بدست بگیرند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پنج × 4 =