اگر به عقب برمی گشتید، دوباره سیگار و انتخاب می کردید؟

بیایید تصور کنیم که می توانستیم  در زمان به عقب بر می گشتیم یعنی زمانی که سیگاری نبودیم.

آیا دوباره سیگار رو انتخاب می کردید و سیگار می کشیدید؟

جواب اکثر افراد این خواهد بود (( به هیچ عنوان))

رفتارها و عادات ما بصورت الگوهایی در ضمیرناخوداگاه ما شکل می گیرند و ما بصورت اتوماتیک و ناخوداگاه اعمالی را انجام می دهیم که خودمان ریشه و علت آنها را نمی دانیم و نسبت به دلایل بروز این رفتارها ناآگاه هستیم .

این رفتارها می توانند توسط جامعه و خانواده در کودکی براساس اهدافی خاص یا براساس سنت ها یا عقایدی که از گذشتگان به جای مانده است، برما القا شده و بصورت پیش فرض هایی ذهنی و یا الگوهای ذهنی در ضمیرناخوداگاه ما ذخیره شده باشند.

الگوهای ذهنی یا پارادایم ها سرمشق و چهارچوب فکری و فرهنگی هر فرد را تعیین می کنند.

هر فردی واقعیات پیرامون خود را در چارچوب الگوهای ذهنی که به آن عادت کرده تحلیل و توصیف می‌کند.

الگوها و پارادایم های ذهنی که از زمان‌های قدیم از طریق آموزش محیط به افراد، ایجاد شده برای فرد به صورت چارچوب‌هایی فکری و اعتقادی شکل می گیرند.

ولی سوال اینجاست که چه الگوهایی در ذهن ما شکل می گیرند و اینکه ذهن ناخوداگاه ما برای پذیرش این الگوها دارای حق انتخاب است ؟یا خیر؟

رفتارهای ما ریشه در الگوهای ذهنی ما دارند و ضمیر ناخوداگاه مسئول نگهداری و حفاظت از این الگوها و پارادایم ها  و همچنین وظیفه عمل به آنهاست و اختیاری در پذیرش آنها ندارد.

ضمیرناخودآگاه ما مانند کارخانه ایست که مواد اولیه آن الگوها و پارادایم هاست و محصول  نهایی آن اعمال و رفتار ما…

سیگار کشیدن نیز مانند دیگر رفتارها دارای ریشه و الکوهایی در ضمیرناخوداگاه ما است که از طریقی بصورت یک باور در ذهن ناهوشیار ما ذخیره شده است.

حال ما می توانیم با آگاهی و تغییر الگوهای مخرب ذهنی که نتیجه و محصولی جز رفتارهای مخرب ندارند را تغییر دهیم.

ترک آسان سیگار هم از این گونه تغییر رفتارهاست و می توان با یک راهکار درست ریشه الگویی آن را کشف و رفتار عملی آن را تغییر داد.

هدف ما هدایت شما به سمتی است که بجای استفاده از روش های رایج و نادرست برای ترک سیگار که احساس ضعف و محرومیت رو در شما بوجود میاره و باعث میشه شما در حسرت کشیدن یک نخ سیگار  باشید و یا به افراد سیگاری حسرت بخورید از روشی به نام ترک آسان سیگار با تاثیر از تکنیک های موثر تغییر الگوهای رفتاری یا پارادایم شیفت (paradigm shift) برای ترک همیشگی سیگار استفاده کنید که بی درنگ چنان شادی و شعفی در شما ایجاد میشه که انگار از بیماری خطرناکی شفا پیدا کردید .

اگر افراد سیگاری بدونن که ترک سیگار آسونترین کاریه که اونها می تونن در زندگیشون انجام بدن متعجب میشن و باورش براشون سخته. ولی به قاطعیت میشه گفت که ترک سیگار بواسطه استفاده از تنها روش ترک سیگار آسان خواهد بود و همه افراد سیگاری در هر سن و با هر مقدار و میزان مصرف سیگار می تونن سیگار رو براحتی ترک و نکته مهم تر اینکه برای همیشه از شر سیگار رها بشن .

منظورم از ترک همیشگی اینه که فرد دیگه هیچ موقع و بعد از گذشت ماه ها و سالها از ترک سیگار و بر اثر وقوع هرگونه اتفاق خوب یا بد مجدد به سیگار رجوع نکنه و در این مواقع برای پشت سر گذاشتن  این مسائل به تنها چیزی که فکر نکنه سیگار باشه

در واقع ذهن فردسیگاری راهکارهای جایگزینی رو برای عبور از چالشها و مشکلات و همچنین در زمان مواجهه شدن با شرایط خاص روحی و روانی و محیطی بصورت ناخودآگاه پیش روی افراد قرار خواهد داد.

ترک سیگار از این لحاظ آسان و راحته که اصولا سیگار رابطه مستقیم با الگو های شکل گرفته در ذهن و ضمیر ناخوداگاه ما داره و ما می تونیم با تکنیک های خاص این الگوها رو تغییر و در نتیجه رفتارها و عادات مخرب رو در زندگیمون تغییر یا حذف کنیم.

دوستان من ترک سیگار به هیچ عنوان سخت و غیرممکن نیست.

این تصور اشتباه که ترک سیگار غیر ممکن و یا حداقل خیلی دشواره یکی از همان الگوهایی است که با هدفی مشخص از طرف کارخانجات تولید دخانیات و سیگار و بدست جامعه در ذهن ما بوجود اومده تا ما امیدمون رو برای ترک سیگار از دست بدیم و کمتر برای ترک سیگار تلاش کنیم و بواسطه مصرف مداوم سیگار جریان پولساز تولید سیگار و دخانیات تا ابد به فعالیت خودش ادامه بده و هر روز با تسخیر ذهن و روح افراد بیشتری از جامعه بر درامدش اضافه کنه بدون اینکه ذره ای جسم و روح من و تو براش اهمیتی داشته باشه.

پس ترک سیگار می تونه آسان و همیشگی باشه اگر ما الگوها و فرضیات ذهنیمون رو که گروهی خاص و با اهدافی خاص در ضمیرناخودآگاهمون قرار دادن ، تغییر بدیم.