تغییرات بزرگ

تغییر زندگی به سبک طبیعت

70

تغییر زندگی به سبک طبیعت

انجام هر تغیر بزرگی در زندگی ، یک انگیزه جذاب و تاثیر گذار نیاز داره. ترک سیگار هم از جنس همین تغیره ، اما گاهی داشتن انگیزه های غلط ، تاثیر منفی در نتیجه میزاره.
شاید تعجب کنید اما موضوعاتی مثل دست یابی به سلامتی در بلند مدت تاثیر خودش رو از دست میده. انگیزه داشتن روابط اجتماعی و خانوادگی بهتر هم ریسک شکست رو بالا میبره.
پس در گام اول باید شناخت خوبی نسبت به انگیزه های شخصی و اجتماعی داشته باشید. باید دلیل قانع کننده و بدون برگشتی در ذهن خودتون بسازید تا برای همیشه از سیگار خلاص بشید ان هم ازادی از وابستگی است.

تا به حال شاید هزاران بار شنیده باشید که می گویند باید در زندگی تغییر ایجاد کرد. اما کمتر اتفاق می افتد که به این
فکر کنیم واقعا تغییر در زندگی یعنی چه؟ برای همین در اینجا می خواهم شما را با مفهوم تغییر زندگی به سبک طبیعت
آشنا کنم. وقتی که به طبیعت نگاه می کنیم پر از تغییرات است. از تغییر شب و روز و فصل ها گرفته تا تغییرات مختلفی که بر روی کره زمین ایجاد شده است. مانند تغییرات کوه ها ، جنگل ها، بیابان ها ، دریاها و … . همه و همه اینها نشان می دهد که طبیعت بر پایه ی تغییر و دگرگونی استوار است. فرض کنید سرتاسر سال زمستان یا تابستان باشید. یا تمام کره زمین کویر بود. آن وقت زندگی کردن بر روی کره زمین قطعا خسته کننده می شد. در واقع باید بگویم همین تغییرات است که باعث می شود ما زندگی پویایی داشته باشیم.
تغییر زندگی هم سو با طبیعت است.
اگر به طبیعت نگاه بیندازیم می بینیم هیچ یکنواختی در آن وجود ندارد. پستی و بلندهای ایجاد شد خود باعث شده اند انرژی ها به حرکت در بیایند. آب ها تا وقتی که در جریان هستند قابل استفاده اند اما همین که در جایی می مانند و حرکت خودشان را از دست می دهند می گندند. انسان ها هم به همین گونه اند. تا زمانی که در حرکت باشند و روز به روز تغییر کنند زندگی پویایی را دارند. اما همین که در جا بزنند و وارد روزمرگی بشوند. کم کم ناتوان و بی انگیزه می شوند.

ما زنده از آنیم که آرام نگیریم/موجیم که آسودگی ما عدم ماست.

سر آغاز ساختن یک زندگی شاد، ایجاد تغییرات موثر و مفید است. چرا که میبینم انسان همواره همسو با طبیعت شروع به تغییر کرده است و متناسب با تغییرات و نیازها شرایط زندگی خودش را تغییر داشته است.
ترک سیگار و رهایی همیشگی از این وابستگی تغییری است بزرگ که می تواند آسان و بسیار لذت بخش

آیا ترک سیگار ترسناک است!؟

یکی از مواردی که خیلی وقتها به آن بر می خورم ترس از تغییر است. در زندگی هر بار که می خواهیم یک تغییر جدید ایجاد کنیم. ابتدا با یک ترس روبرو می شویم. چرا که کار مغز انسان در ابتدا حفظ بقاء است. برای همین وقتی که ما تصمیم می گیریم یک تغییر ایجاد کنیم ذهن ما سریع مکانیسم ترس را فعال می کند تا بررسی کند که آیا این شرایط جدید به ما آسیبی می رساند یا نه! ازآنجایی که الگوهای شکل گرفته در ناهوشیار افراد سیگاری، ترک سیگار را مساوی با از دست دادن تکیه گاهی بزرگ و بوجود آمدن خلائی در زندگی قلمداد می کند و زندگی بدون سیگار را سرد و بی روح می داند لذا تمام تلاش خود را می کند تا شما همراه سیگار بکشید وهیچگاه بسمت ترک سیگار نروید.

منشاء ترس ناآگاهی است

تنها کاری که ما باید در مقابل ترس انجام دهیم این است که نسبت به ماهیت سیگاروترس ازترک سیگارآگاهی بدست آوریم وبا روشی مناسب برای رهایی ازاین وابستگی وایجاد تغییری بزرگ اقدام کنیم.

چگونه در زندگی تغییرات مثبت ایجاد کنیم؟

تغییرات مثبت یکی از مقوله هایی است که همه ما خواهان ایجاد آن هستیم. اما می بینیم کمتر موفق می شویم که بتوانیم یک تغییر مثبت در زندگی ایجاد کینم. به عقیده من ایجاد تغییر خود یک مهارت است که باید یاد بگیریم. اولین قدم برای انجام یک تغییر در زندگی تصمیم قاطعانه برای ایجاد تغییر جدید است. یعنی واقعا با تمام وجود بخواهیم زندگی خودتان را تغییر دهید.سپس اقداماتی را کنید که به شما کمک می کند بتوانید تغییر خواسته شده را ایجاد کنید مشخص کنید. در نهایت دست به اقدام بزنید و آنقدر این کار را انجام دهید تا به نتیجه دلخواه خود برسید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هفده + نه =